Krakowska firma Raven, będąca właścicielem brandu Rockland, zapowiedziała duże modyfikacje w ofercie swojej autorskiej marki. Najważniejszą zmianą będzie bushcraftowy kierunek rozwoju Rocklanda. Wiosną 2019 roku w sprzedaży pojawi się wiele nowych produktów, w tym namiot hamakowy oparty na koncepcji marki Rock Castle.

Zmiany w ofercie marki Rockland i nowy namiot hamakowy Rock Castle

Zmiany w ofercie marki Rockland spowodują, że brand mocno zmodyfikuje swoje oblicze. Będzie bardziej bushcraftowo, bardziej w stronę natury i wreszcie bardziej premium.

Zobacz także:

Prezentacja wspomnianego przed chwilą namiotu hamakowego Rock Castle miała miejsce podczas 7. edycji ISPO Academy. Produkt cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Należy natomiast podkreślić, że marka Rockland przejęła od Rock Castle nie tylko koncepcję namiotu hamakowego, ale także licencję na inne produkty.

Zmiany-w-ofercie-marki-Rockland.-Namiot-hamakowy-Rockland-Rock-Castle
Namiot hamakowy Rockland Rock Castle
fot. materiały prasowe marki Rockland

W efekcie zmiany w ofercie marki Rockland spowodują, że powstanie całkiem nowa linia sprzętu, kierowana do miłośników survivalu i bushcraftu. Znajdą się w niej produkty dla ludzi uwielbiających obcowanie z naturą i biwakowanie poza teren kempingu. W przyszłorocznej kolekcji pojawią się także produkty, które będą łączyć w sobie cechy sprzętu bushcraftowego i turystycznego. 

Co jeszcze?

Jaki dokładnie sprzęt będzie dostępny w sprzedaży? Rozwinięta zostanie linia termosów i kubków termicznych. Do już znajdujących się w ofercie termosów Comet i Astro oraz kubków Luna i Cosmic dołączą m.in. termosy próżniowe Space 1,2 l, Galaxy 0,7 l i 1 l, a także kubek termiczny Star 0,4 l. Pojawią się również nowe naczynia, w tym zestaw Travel Pro Radiator, w którego skład wejdą garnki o pojemności 1 i 2 l oraz czajnik 0,8 l. Uzupełnieniem linii naczyń będą dwa nowe rodzaje sztućców turystycznych. 

Zmiany-w-ofercie-marki-Rockland.-Zestaw-garnków
fot. materiały prasowe marki Rockland
Zmiany-w-ofercie-marki-Rockland.-Termos
fot. materiały prasowe marki Rockland

Specjalnie dla miłośników wędrówek, Rockland wprowadzi do swojej oferty kije trekkingowe. Kije powstaną w ramach linii Rapid i będą wykonane z aluminium lub włókna karbonowego. W sprzedaży pojawią się ponadto zmienione wodoodporne pokrowce na plecaki i ręczniki szybkoschnące w czterech rozmiarach.

Zobacz także:

To nie koniec nowości. Powoli uwidaczniają się wstępne ustalenia dotyczące kolejnych produktów. Obecnie Rockland myśli o wprowadzeniu do swojej oferty nowych namiotów, hamaków, tarpów czy bivi bagów. Projektanci marki już pracują nad ich kształtem.

Bushcraftowy kierunek rozwoju

Od wiosny kolorystyka wielu produktów nawiązywać będzie do leśnego charakteru marki Rockland. Widoczny na produktach z poprzednich sezonów motyw z trawą zastąpi grafika z lasem w szaro-czarnym odcieniu. Zmieniony zostanie także design opakowań i etykiet

W lipcu bieżącego roku utworzony został oficjalny fanpage marki dostępny pod adresem Facebook.com/RocklandOutdoors. Nowy wygląd zyska także strona internetowa. Zarówno na Facebooku, jak i na stronie zamieszczane będą prezentacje produktów z linkami do testów.

Marka mocno postawi na interakcje z użytkownikami m.in. poprzez konkursy z nagrodami i nowy cykl „Podróże z Rocklandem”. Powstaną poradniki dotyczące użytkowania sprzętu i pojawią się relacje z imprez. Chociaż nowa oferta wejdzie w życie dopiero wiosną 2019 roku, to jednak pierwsza z imprez z udziałem Rocklanda odbędzie się jeszcze w 2018 roku. Będzie to „Mikrofest”, czyli autorski projekt organizowany przez podróżnika i dziennikarza Łukasza Długowskiego, który prowadzi m.in. blog mikrowyprawy.com.pl. Impreza odbędzie się 25 listopada w Warszawie.

Komentarze

Dodaj komentarz