Załóż nowe spodnie i przetyraj je jak tylko możesz. Z takim celem pojechałem ostatnio na Starorobociański Wierch. Zobacz jak w tych warunkach spisał się model Dare 2b Tuned In Trouser.

Dare 2b Tuned In Trouser w Rudawach Janowickich i Tatrach Zachodnich

Początkowo nowe spodnie Dare 2b Tuned In Trouser sprawdzałem podczas wyjazdu w Rudawy Janowickie. Trekking przez Kolorowe Jeziorka, choć piękny widokowo, nie jest jednak zbyt wymagający. Już wtedy udało mi się natomiast poznać kilka cech spodni, jak np. to, że nieźle oddychają i można zrobić z nich 3/4 (było naprawdę gorąco). To, że podczas tego wyjazdy spodnie spisywały się dobrze, nie zadowoliło mnie jednak w pełni, więc postanowiłem poddać je zdecydowanie cięższej próbie. Wybór padł na Starorobociański Wierch z początkiem i finałem w Dolinie Chochołowskiej. Łącznie ze mną spodnie pokonały zatem prawie 21 km i ponad 1500 metrów przewyższenia. 

Dare 2b Tuned In Trouser. Starorobociański Wierch
Test spodni Starorobociański Wierch
Dare 2b Tuned In Trouser. Kolorowe Jeziorka
Test spodni Kolorowe Jeziorka

Testujemy!

Na stronie producenta można znaleźć informacje, że Tuned In Trouser to spodnie zaprojektowane z myślą o górskich wędrówkach. Główne cechy to wytrzymały, elastyczny i szybkoschnący materiał z wykończeniem odpychającym wodę. Do tego spodnie mają duże możliwości regulacji, dzięki czemu można dopasować je do swojej budowy.

Właśnie te kilka założeń wziąłem na warsztat, podczas wyjazdu. Dodatkowo dodałem także swoje kryteria jak moja subiektywna ocena wygody i wyglądu.

Czy materiał jest wytrzymały i elastyczny?

Tak! Dare 2b Tuned In Trouser to spodnie streczowe, co w praktyce oznacza, że są elastyczne. Chwytając materiał od góry i dołu, czujemy jak się rozciąga. Osobiście uważam, że w przypadku wędrówek po takich górach jak np. Tatry, to bardzo ważna cecha spodni. Wchodząc na większe skały potrzebujemy swobody ruchów, a spodnie streczowe taką zapewniają.

W górach potrzebna jest także wytrzymałość. Dzięki tej cesze nie będziemy się musieli martwić, że wchodząc na skały, siadając na kamieniach lub przedzierając się przez kosówki uszkodzimy spodnie. Tuned In Trouser zostały wykonane z nylonu, co w praktyce zapewnia nam właśnie odpowiednią wytrzymałość.

Dare 2b Tuned In Trouser
Dare 2b Tuned In Trouser

Czy spodnie odpychają wodę i są szybkoschnące?

Tak! Spodnie bardzo powoli nasiąkają wodą. Co więcej, nawet jeśli porządnie nas zleje to materiał nie stanie się ciężki, co jest dużym plusem. Do dzisiaj pamiętam jedną z moich pierwszych wycieczek górskich, w trakcie której przemoczyło mnie do suchej nitki. Miałem wtedy na sobie zwykłe spodnie dresowe, które pod wpływem wody stały się ciężkie i niewygodne. Bardzo źle wspominam tę wycieczkę, głównie ze względu na nieodpowiednie spodnie. Mając na sobie Tuned In Trouser ryzyko pojawienia się takich niedogodności, ograniczymy do minimum. Do tego materiał jest szybkoschnący. W zasadzie już po godzinie od przejścia deszczu prawie całe spodnie były suche.

Czy spodnie są wygodne?

Tak! Materiał jest lekki i elastyczny, co pozytywnie wpływa na wygodę. Poprzez obniżenie kroku, projektanci zadbali również o większy luz w strategicznych miejscach. Początkowo bałem się, że taki krój ograniczy swobodę ruchów, ale chodząc po Tatrach Zachodnich nie zaobserwowałem takiego problemu. Muszę tylko wybrać się jeszcze w Tatry Wysokie i zobaczyć jak spodnie będą się spisywać podczas wchodzenia na większe skały.

Spodnie są dostępne w wersjach z nogawkami typu regular i long. Przy moim wzroście 193 cm, konieczna jest wersja przedłużana. Niestety wybierając spodnie, przez nieuwagę wziąłem zwykłą wersję i teraz wyglądam, jakbym miał wodę w piwnicy, ale to już tylko moja wina…

Dużym plusem jest możliwość regulacji. W pasie spodnie mają wszyty ściągacz, więc można je dopasować do ciała. A jeśli to nie wystarczy, zawsze można skorzystać tradycyjnie z paska, bo spodnie mają również szlufki.

Dare 2b Tuned In Trouser. Ściągacz w pasie
Ściągacz w pasie
Dare 2b Tuned In Trouser. Szlufki na pasek
Szlufki na pasek

Ściągacze zamontowano także w nogawkach, więc w cieplejsze dni, zawsze możemy je podciągnąć i zrobić spodnie 3/4.

Dare 2b Tuned In Trouser. Regulacja w nogawkach
Regulacja w nogawkach
Dare 2b Tuned In Trouser. I mamy 3/4
I mamy 3/4

Kolejnym elementem, który poprawia wygodę są liczne kieszenie. Boczne, które osobiście bardzo cenię w spodniach są zamykane na zamek, więc bez obaw możemy włożyć w nie cenniejsze rzeczy jak portfel lub telefon. Do tego mamy również dwie kieszenie tylne zamykane na rzep oraz dwie otwarte przednie.

Dare 2b Tuned In Trouser. Kieszeń boczna
Kieszeń boczna
Dare 2b Tuned In Trouser. Kieszeń tylna
Kieszeń tylna
Dare 2b Tuned In Trouser. Kieszeń przednia
Kieszeń przednia

Czy ładnie wyglądają?

Wygląd nigdy nie był dla mnie ważny. Zresztą ciężko ocenić go obiektywnie, bo przecież każdy ma inny gust. Osobiście uważam, że spodnie są ładne. Boczne kieszenie dodają wyglądowi górskiego zacięcia 🙂 Do tego Tuned In Trouser dostępne są w rożnych wariantach kolorystycznych. Sam wybrałem kolor czarny, ale można także znaleźć wersję w kolorze piaskowym, ciemno szarym i ciemno zielonym.

Zakup

Teraz przejdźmy do kasy. Cena spodni z nogawką long w sklepie internetowym Dare 2b wynosi 299 zł. Cena nie jest najniższa, ale biorąc pod uwagę jakość wykonania i funkcjonalność spodni, nie można powiedzieć, aby była przesadzona. Po co jednak płacić więcej, jeśli można zapłacić mniej 😉 Jeśli też tak uważacie, warto rozważyć skorzystanie z karty GreatCard. Wyrabiając ją, na produkty – również przecenione – ze sklepów Regatta i Dare 2b otrzymacie rabat. Przykładowo dla posiadaczy GreatCard, cena spodni Tuned In Trouser może zostać obniżona do nawet 239,20 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz