F.K.T. to skrót od określenia Fastest Known Time, czyli najszybszy znany czas. Jaki jest Twój? Możesz to sprawdzić już w najbliższą sobotę (6 czerwca) podczas otwartego treningu z Marcinem Świercem.

Na wydarzenie zapraszają Columbia Sportswear oraz Marcin Świerc, wybitny biegacz ultra i ambasador marki w Polsce. Trening rozpoczyna się o godz. 17:00 przy pierwszym monobrandowym sklepie Columbii w Polsce (ul. Krupówki 37, Zakopanem).

Test nowych butów biegowych Columbia Montrail F.K.T.

Spotkanie będzie świetną okazją do przetestowania nowej wersji butów Columbia Montrail F.K.T. przeznaczonych do trail runningu. Buty łączą w sobie przyczepność ze wsparciem stopy i wysoką oddychalnością. Nowy model jest przy tym niezwykle lekki – waży zaledwie 305 g w wersji męskiej i 248 g w wersji damskiej. Podeszwa ma agresywny bieżnik o głębokości 4 mm, który zapewnia dobrą przyczepność w czasie biegu, a jednocześnie sprzyja dynamice, co ułatwia uzyskiwanie lepszych czasów.

Otwarty trening z Marcinem Świercem

Spotkanie rozpocznie się od przymierzenia butów. Później będzie czas na porady od Marcina i pytania. Następnie rozgrzewka oraz start. Planowana trasa to pętla o długości 10-12 km. Uczestnikom treningu Columbia proponuje 25% zniżki w sklepie na Krupówkach. Po finiszu będzie więc można uzupełnić garderobę o odzież, obuwie czy akcesoria dla outdoorowych entuzjastów.

„Po trudnym okresie zamknięcia i ograniczeń, powoli wracamy do normalności, także tej biegowej. Nadszedł czas, by znów cieszyć się wspólnymi treningami i razem testować sprzęt, który pomaga osiągać lepsze rezultaty. Montrail F.K.T. testowałem już w lipcu 2019r. – robiłem w tych butach rekonesans trasy UTMB wokół Mont Blanc. Pierwszego dnia przebiegłem w nich 40 km, a kolejnego – 60 km. Bez wątpienia to but z pazurem biegowym, zaprojektowany do zadań specjalnych, który niezależnie od terenu spisuje się doskonale i zapewnia wysoki komfort. To moje doświadczenia, ale jestem bardzo ciekawy Waszych opinii po sobotnim treningu.”

– powiedział Marcin Świerc.

Na trening można zapisywać się już dziś poprzez wydarzenie udostępnione na Facebooku Marcina Świerca. Liczba miejsc jest ograniczona. Warto też śledzić profil Marcina, bo planowane są także kolejne wydarzenie w innych miastach Polski.

Komentarze

Dodaj komentarz