Hoka One One to marka znana przede wszystkim z produkcji butów biegowych. Cechą charakterystyczną ich obuwia jest ogromna podeszwa, dzięki której buty Hoka One One oferują amortyzację na poziomie niespotykanym w innych modelach biegowych czy górskich. Masz już dość twardego i niewygodnego obuwia w góry? Jeśli tak, powinno Cię zainteresować, że od pewnego czasu w ofercie marki dostępne są nie tylko buty biegowe, ale także buty trekkingowe Hoka One One.

Buty trekkingowe Hoka One One

Sky to linia w ramach której Hoka One One oferuje trzy nowe modele obuwia górskiego. Z butami biegowymi łączy je przede wszystkim gruba warstwa amortyzującej pianki EVA w śródpodeszwie. Taka konstrukcja sprawia, że staw skokowy jest mniej obciążany podczas aktywności na utwardzonych lub kamienistych nawierzchniach. Buty trekkingowe Hoka One One cechuje także lekkość oraz przyciągający oko wygląd. Kolekcja Sky składa się aktualnie z trzech modeli: Sky Kaha (maximal hiking), Sky Arkali (vertical hiking) oraz Sky Toa (fast hiking). Producent pracuje także nad kolejnymi propozycjami, które do sprzedaży powinny trafić w kolejnych sezonach.

Hoka One One Sky Arkali

Buty-trekkingowe-Hoka-One-One-Sky-Arkali

Arkali łączy w sobie cechy znane z butów biegowych (lekkość i wygoda), wspinaczkowych (wysoka przyczepność) oraz turystycznych (ochrona). Wyposażono go w lekką cholewkę wzmocnioną włóknami kevlarowymi. Okolice palców dodatkowo zabezpieczono gumowym otokiem. Specjalna konstrukcja śródpodeszwy ProFly zapewnia dużą amortyzację w rejonie pięty. Z kolei pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości w śródstopiu dba o miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybicia z palców. Warta wspomnienia jest także technologia Rangi, której zadaniem jest zapewnić wysoki stopień amortyzacji, bez utraty czucia podłoża. Podeszwa zewnętrzna Vibram® Megagrip z 5 mm wypustkami zapewnia przyczepność w różnym terenie, w tym na mokrej skale. Arkali to mój faworyt kolekcji Sky. Mam nadzieję, że uda mi się go kiedyś przetestować w Tatrach Wysokich np. na Orlej Perci, bo model wydaje się świetną alternatywą dla twardych podejściówek.

Dane techniczne
Waga: 393 g (damskie), 432 g (męskie)
Wysokość pod palcami: 22 mm (damskie), 24 mm (męskie)
Wysokość pod piętą: 27 mm (damskie), 29 mm (męskie)
Cena: około 200 euro (but nie jest jeszcze dostępny w Polsce)

Zobacz także

Hoka One One Sky Kaha

Buty-trekkingowe-Hoka-One-One-Sky-Kaha

Nazwa tego modelu pochodzi z języka maoryskiego i oznacza siłę oraz wsparcie. Sky Kaha wyposażono w cholewkę ze skóry licowej z syntetycznymi i tekstylnymi wstawkami, których zadaniem jest zwiększenie elastyczności obuwia i lepsze dopasowanie do kostki. Buty są wodoodporne, dzięki zastosowaniu membrany eVent®. Górna warstwa śródpodeszwy wykonana została z grubej warstwy ciśnieniowo formowanej pianki EVA, dzięki czemu buty cechuje wysoki komfort użytkowania. Dolna warstwa podeszwy została wytworzona w technologii Rangi, której zadaniem jest zapewnić użytkownikowi amortyzację, bez utraty czucia podłoża. Podeszwa zewnętrzna Vibram® Megagrip z 5 mm wypustkami dba o przyczepność na różnego rodzaju nawierzchniach.

Dane techniczne
Waga: 426 g (damskie), 508 g (męskie)
Wysokość pod palcami: 25 mm (damskie), 27 mm (męskie)
Wysokość pod piętą: 31 mm (damskie), 33 mm (męskie)
Cena: około 840 zł

Hoka One One Sky Toa

Buty-trekkingowe-Hoka-One-One-Sky-Toa

Sky Toa to lekki model dedykowany do speed hikingu. Wyposażony w syntetyczną cholewkę z wodoodporną oraz oddychającą membraną eVent®. Górna część śródpodeszwy została wytworzona z grubej warstwy pianki EVA, co daje uczucie miękkości podczas chodzenia. Dolną warstwę wykonano natomiast we wspomnianej już wcześniej technologii Rangi, dbającej o odpowiednie czucie podłoża. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli o przyczepność dba bieżnik Vibram® Megagrip.

Dane techniczne
Waga: 376 g (damskie), 425 g (męskie)
Wysokość pod palcami: 20 mm (damskie), 22 mm (męskie)
Wysokość pod piętą: 24 mm (damskie), 26 mm (męskie)
Cena: około 700 zł

Gdzie kupić buty trekkingowe
Hoka One One ?

Modele Sky Kaha i Sky Toa są dostępne w poznańskim Taterniku – zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online. Niebawem buty trekkingowe Hoka One One powinny się pojawić także w innych sklepach outdoorowych.

Nie miałem jeszcze możliwości testowania ww. modeli butów. Informacje znajdujące się w artykule bazują na danych dystrybutora.

Komentarze

Dodaj komentarz