Sandały Teva z najnowszej kolekcji są już dostępne w czołowych polskich sklepach. W sezonie wiosenno-letnim 2018, amerykański producent oferuje modele lekkie, wygodne i chroniące stopy. Pełne ciepłych kolorów i zaawansowanych rozwiązań. Które sandały będą odpowiednie dla fanów pieszych wycieczek z plecakiem? 

Terenowe sandały Teva

Sandały Teva męskie

Teva to lider w segmencie sandałów outdoorowych i jeden z czołowych producentów sandałów lifestylowych. W ubiegłym roku amerykanie zapowiedzieli pojawienie się nowej kolekcji. Ta właśnie trafiła do polskich sklepów, a wraz z nią zarówno całkiem nowe modele, jak i odświeżone wersje sandałów oferowanych już wcześniej przez producenta. Wspólnym mianownikiem jest premiera nowych wersji kolorystycznych dedykowanych zarówno fanom nieco spokojniejszych odcieni, jak i miłośnikom multikolorowego designu.

Aspekt wizualny od lat stanowi znak rozpoznawczy sandałów Teva. Kluczowa jest jednak ich funkcjonalność, zwłaszcza w przypadku modeli terenowych. Bazując na opiniach użytkowników, projektanci z Tevy wprowadzili ulepszenia w kilku najbardziej popularnych modelach.

Teva Hurricane XLT 2 i Infinity

Sandały Teva Hurricane XLT 2
Teva Hurricane XLT 2

Spośród sandałów outdoorowych nową wersję otrzymał kultowy już model Hurricane, który od bieżącego sezonu jest dostępny w wariancie XLT 2. Najlepiej sprawdzi się w zróżnicowanym terenie. Śmiało można go zabrać na szlak w niższych partiach gór, jak i w nizinny nierówny teren. Model będzie dobrym wyborem dla osób poszukujących stabilnego i wygodnego sandała o bardzo dobrej przyczepności, którego wygląd pozwoli użyć go także w mieście. Cholewkę tworzy system siedmiu poliestrowych pasków, łączonych przy pomocy klamer oraz rzepów. Poprawioną amortyzację zapewnia śródpodeszwa z pianki EVA, która dopasowuje się do stopy i amortyzuje wstrząsy. Z kolei za przyczepność, niezależnie od warunków atmosferycznych, odpowiada wytrzymała kauczukowa podeszwa Rugged Durabrasion Rubber™. Sandały są oferowane w wersji damsko – męskiej.

Sandały Teva Hurricane XLT Infinity
Teva Hurricane XLT Infinity

Alternatywą dla modelu Hurricane XLT 2, są dedykowane tylko paniom Hurricane XLT Infinity. Choć obie wersje sandałów posiadają taką samą typowo terenową podeszwę, to różnią się na poziomie cholewki. W wersji Infinity wykorzystano miękki, polietylenowy sznur przymocowany do buta za pomocą nylonowych taśm. Dzięki zastosowaniu regulowanego systemu wiązania, stopa nie będzie przesuwać się w trakcie marszu, co znacznie zmniejszy ryzyko powstania obtarć.

Teva Terra Float 2 Universal

Sandały Teva Float 2 Universal
Teva Float 2 Universal

Ulepszono także sandały Teva Terra Float 2, które od wiosny są oferowane również w wersji Universal, bazującej na łagodnym bieżniku. Model dedykowany jest aktywnościom w mniej wymagającym nierównym terenie, jak również użytkowi miejskiemu. Cechuje go świetna amortyzacja i optymalna przyczepność do podłoża. Ryzyko obtarć niweluje neoprenowa wyściółka w wiązaniu. Cholewka składa się z klasycznych, regulowanych pasków, które dbają o optymalne utrzymanie stopy podczas marszu. Śródpodeszwę wykonano z pianki EVA i pokryto przyjemnym w dotyku materiałem o właściwościach antybakteryjnych. Za przyczepność w mieście i w mniej wymagającym terenie odpowiada podeszwa FloatLite™ z łagodnym bieżnikiem. Model oferowany jest zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

Teva Winsted

Sandały Teva Winsted
Teva Winsted

Zmian doczekały się także modele w wersjach, które były już dostępne w sklepach w ubiegłym roku. Są to z reguły modyfikacje na poziomie kolorystyki. Dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się Terra Winsted, które są jednymi z najchętniej kupowanych sandałów Tevy i jednocześnie najbardziej uniwersalnym modelem terenowym tego producenta. Terra Winsted można użyć zarówno na łatwym górskim szlaku, jak i na plaży. Podczas kempingu albo w czasie miejskiego spaceru. Klasyczna budowa cholewki opiera się na systemie syntetycznych, szybkoschnących pasków z regulowanym zapięciem na rzep. Pasek z tyłu wyposażono w specjalny panel, który zapewnia pięcie dodatkową ochronę podczas marszu. Śródpodeszwa z pianki Eva dba o odpowiednią amortyzację, a za przyczepność do nawierzchni odpowiada kauczukowa podeszwa Rugged Durabrasion Rubber™. Terra Winsted dostępne w wersji dla pań i dla panów.

W sklepach oferowane są także inne modele Tevy np. Terra Fi 4 oraz Terra Fi Lite. Płeć piękną mogą zainteresować Terra, Virra czy Sanborn Universal, a panów Hudson albo Hurricane Toe Pro.

Sandały Teva damskie

Wszystkie wymienione wyżej sandały Teva to modele dedykowane aktywnościom outdoorowym. Ich budowa nie tylko zapewnia dobrą amortyzację i stabilizację, ale także dzięki zastosowanym materiałom, ochronę przed ewentualnymi obtarciami, nagromadzeniem się bakterii i przykrego zapachu. Producent wprowadził także zmiany w sandałach miejskich i w japonkach.

Polecam

Korzystając z okazji polecam inne teksty dotyczące sprzętu:

  1. Jakie wybrać spodnie trekkingowe w góry?
  2. Jaki wybrać termos w góry?
  3. Test i opinia o izolowanej butelce turystycznej Klean Kanteen
  4. Czy należy prać odzież przeciwdeszczową?

Komentarze

Dodaj komentarz