W dniach od 18 do 20 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się pierwszy festiwal outdoorowy Getaway. W programie znajdziemy liczne spotkania z podróżnikami, alpinistami i pasjonatami aktywnego trybu życia. Do tego warsztaty, kino festiwalowe i akrobacje lotnicze!

Festiwal outdoorowy Getaway

Festiwal outdoorowy Getaway

Program imprezy skierowany jest do wszystkich miłośników outdooru, ale szczególnie zadowoleni powinni być fani górskich aktywności. Na festiwalowej scenie wystąpią m.in.:

 • Krzysztof Wielicki – jeden z najsłynniejszych polskich himalaistów, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, kierownik zimowej wyprawy na K2 2017/2018,
 • Piotr Pustelnik – himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum,
 • Janusz Gołąb – himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Gaszerbruma I i uczestnik zimowej wyprawy na K2,
 • Marcin „Yeti” Tomaszewski – wspinacz wielkościanowy, członek Kadry Narodowej Polski w alpinizmie wysokogórskim,
 • Krzysztof Starnawski – ratownik TOPR, jeden z najlepszych nurków jaskiniowych na świecie, 
 • Piotr Hercog – jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce,
 • Wojciech Grzesiok – wspinacz, biegacz ultra, podróżnik,
 • Mateusz Waligóra – podróżnik, przewodnik wypraw trekkingowych.

O swojej outdoorowej pasji opowiedzą także:

 • Katarzyna Biernacka – fotografka i grotołazka,
 • Sebastian Kawa – jedyny człowiek na świecie, który przeleciał szybowcem nad Himalajami,
 • Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka, fotografka.

Wielu gości powinna ucieszyć obecność Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” i możliwość obejrzenia ich pokazu akrobacji lotniczych.

Festiwal outdoorowy Getaway to także kino festiwalowe. W trakcie imprezy wyemitowane zostaną polskie i światowe produkcje np. „Mama” Wojciecha Kozakiewicza, „Last Honey Hunter” Bena Knighta, „Huayhuash” Joey’a Schuslera, „Maidentrip” Jilliana Schlesingera, „Dodo’s Delight” Seana Villanueva-O’Driscolla, Josha Lowella, Nicka Rosena, Petera Mortimera, „Denali’s Raven” w reżyserii Renana Ozturka.

Wolisz spędzić czas aktywnie?

Uczestnicy festiwalu chcący spędzić czas bardziej aktywnie, będą mogli wziąć udział w wielu warsztatach m.in. wspinaczkowych i technik jaskiniowych, medycyny podróży, fotografii outdoorowej oraz montażu filmów outdoorowych. Ponadto w programie znalazł się spływ kajakowy Wartą, bieg na orientację, zajęcia z jogi na SUPach oraz wstęp do kursu spadochronowego metodą AFF.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych, więc na festiwal śmiało można zabrać swoje pociechy. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach jaskiniowych i przygodowo-harcerskich, a także wejść do świata orientu na warsztatach azjatyckich. Ponadto, przez cały czas trwania festiwalu działać będzie festiwalowe przedszkole.

Jeśli planujecie spędzić na festiwalu więcej czasu, warto rozważyć nocleg w namiocie. Specjalnie dla miłośników „hoteli miliona gwiazd”, w samym centrum Poznania na brzegu Warty powstanie camping.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie getawayfestival.pl.

Polecam

Polecam relacje z innych festiwali:

 

Komentarze

Dodaj komentarz