Za nami kolejny World Ski Test, czyli jeden z największych i najważniejszych testów sprzętu narciarskiego na Świecie. W trakcie wydarzenia przetestowano ponad 200 modeli nart, a ich oceną jak zawsze zajmowali się najwięksi specjaliści w dziedzinie narciarstwa. Sprzęt biorący udział w World Ski Test został podzielony na kategorie. Większość dotyczyła narciarstwa zjazdowego, ale nie wszystkie. W konkursie wzięły także udział skitury. Zobacz najlepsze narty skiturowe 2018/19.

World Ski Test

World Ski Test to cykliczna impreza, dzięki której co roku powstaje bardzo wartościowy ranking sprzętu narciarskiego. Narty testowane są m.in. przez instruktorów, przewodników i dziennikarzy branżowych. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby wyniki były maksymalnie obiektywne. Wierzch nart jest każdorazowo zaklejany, aby testerzy nie sugerowali się swoimi wcześniejszymi doświadczeniami ze sprzętem danego producenta. Wszystkie modele są testowane w bardzo zbliżonych warunkach. Ważne jest także, że końcowa ocena jest składową opinii wielu testerów, a nie wynikiem doświadczeń tylko jednej osoby. Poniżej prezentuję najlepsze narty skiturowe 2018/19 według World Ski Test. Pozostałe rankingi dotyczące nart zjazdowych oraz freeride znajdziesz na stronie worldskitest.com.

Zobacz także:

Najlepsze narty skiturowe 2018/19

Skitury to dziedzina, która jest mi najbliższa, więc z dużą uwagą sprawdzałem wyniki w tej kategorii. Bardzo dobre opinie testerów zebrały narty produkcji marek Salomon oraz Atomic. Modele skiturowe biorące udział w konkursie podzielono na trzy kategorie. Dwie dotyczyły nart dla mężczyzn, a jedna sprzętu dla kobiet. Wymienione niżej narty to modele, które zyskały od testerów co najmniej opinię „good”. Pogrubioną czcionką zaznaczyłem dodatkowo modele z oceną „very good” lub „excellent”, a czerwoną wyróżniłem zwycięzców.

Kategoria MEN 1 (max 90 mm )

Narty zgłoszone do kategorii MEN 1 to modele o szerokości pod butem 85-90 mm oraz maksymalnej wadze 2800 g bez wiązań. Sprzęt dedykowany jest narciarzom, którzy przede wszystkim szukają lekkości w trakcie podejścia.

Volkl-VTA-88
 1. Völkl VTA 88
 2. Atomic Backland 85
 3. Blizzard Zero G 85
 4. Rossignol Seek 7 Tour
 5. Fischer Transalp 90 Carbon
 6. Dynastar Vertical Deer
 7. Salomon MTN Explore 88
 8. Elan IBEX 84 Carbon
 9. K2 Wayback 88

Kategoria MEN 2 (max 99 mm)

Narty oceniane w kategorii MEN 2 to sprzęt o szerokości pod butem 92-99 mm i maksymalnej wadze 3000 g bez wiązań. Sprzęt dedykowany jest narciarzom czerpiącym dużą przyjemność ze zjazdów.

Salomon-MTN-Explore-95
 1. Salomon MTN Explore 95
 2. Fischer Hannibal
 3. Elan IBEX 95 Carbon XLT
 4. Blizzard ZERO G 95
 5. Dynastar Mythic 97 CA
 6. Atomic Backland 95
 7. Völkl VTA 98
 8. K2 Wayback 96

Kategoria WOMEN

Ostatnia, choć oczywiście nie najmniej ważna kategoria to narty skiturowe dedykowane specjalnie dla kobiet. Biorące udział w konkursie modele to narty o szerokości pod butem 82-88 mm oraz maksymalnej wadze bez wiązań 2600 g.

Salomon-MTN-Explore-88-W
 1. Salomon MTN Explore 88 W
 2. Fischer My Transalp 82 Carbon
 3. Atomic Backland WMN 85
 4. Völkl VTA 84
 5. Dynastar Vertical Doe
 6. Elan Ibex 84 Carbon XLT
 7. Blizzard Zero G 85
 8. K2 Talkback 88

Zobacz także:

Komentarze

Ten post ma jeden komentarz

 1. Metal

  Fantastyczny tekst Brawo! szczegolnie spodobala mi sie szata graficzna twojego bloga 🙂

Dodaj komentarz