Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. To prawda znana od dawna. Podczas przemierzania nowych miejsc nie warto więc przejmować się złą pogodą. W dzisiejszych czasach dobry sprzęt jest w stanie skutecznie ochronić nas przed jej kaprysami – deszczem, śniegiem czy zawieruchą.

Jesiennej apatii mówimy NIE!

Dała się Wam już we znaki jesienna apatia? Jesień to pora roku bardzo specyficzna. Choć bywa niezwykle urokliwa, zwłaszcza w górach, to jednak znacznie krótszy dzień sprzyja nostalgicznym nastrojom. Spadek temperatury czy krótszy dzień nie powinny być natomiast przyczyną braku aktywności fizycznej. Warto korzystać z zalet jesiennej aury takich jak rześkie powietrze i niższa temperatura, dzięki czemu nasz organizm będzie się wolniej przegrzewał. Zaletą jesieni jest bez wątpienia także mniejszy ruch na szlakach turystycznych, trasach biegowych czy ścieżkach rowerowych. Szczególnie polecam jesienne piesze wędrówki, które potrafią wyciszyć, odprężyć i dostarczyć niezwykłych doznać estetycznych.

Przymierzaj Przemierzaj! 

Andrzej Bargiel - ambasador marki Salomon

„Nie trzeba osiągać wysokich szczytów, ważne, żeby być aktywnym bo daje nam to pozytywną energię do życia, satysfakcję i radość”

– mówi Andrzej Bargiel ambasador marki Salomon

Przymierzaj Przemierzaj to akcja organizowana przez markę Salomon. Producent sprzętu podkreśla, że nie trzeba wspinać się na najwyższe szczyty świata, biegać maratonów, wędrować przez pustynie, ani też pokonywać dziesiątek kilometrów dziennie by zacząć prawdziwie Przemierzać. Tak naprawdę wystarczy wyjść z domu, założyć wygodne buty i poznać park, który znajduje się tuż za rogiem, odkryć nową ścieżkę powrotną do domu, przespacerować się wzdłuż rzeki, czy – co najbardziej polecam – przejść szlak turystyczny lub szlak górski, który dotąd wydawał się nieosiągalny albo zbyt zatłoczony.

Zobacz także:

Konkurs

Salomon postanowił zmotywować nas do jesiennych aktywności organizując konkurs, w którym do wygrania są testowane w górach techniczne buty marki Salomon, zaprojektowane specjalnie na kiepską pogodę. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w terminie od 7 listopada do 15 grudnia iść do biorącego udział w promocji sklepu (np. eobuwie.pl, Intersport, Go Sport, Martes Sport) i przymierzyć w nim nowe obuwie Salomona. Następnie należy wypełnić formularz konkursowy na stronie konkurs-salomon.pl i odpowiedzieć na pytanie „Jakie miejsca planujesz przemierzać i odkrywać razem z butami marki Salomon?”. Szansę na wygraną można zwiększyć dodając zdjęcie w przymierzonych lub zakupionych butach Salomon. Wrażeniami z konkursu warto podzielić się na profilach społecznościowych używając hasztagów #salomon #przemierzaj.

Częścią akcji Przymierzaj Przemierzaj jest także cykl artykułów publikowanych m.in. na Górsko. W tekstach można znaleźć propozycje ciekawych jednodniowych i weekendowych wypadów oraz porady sprzętowe dotyczące ekwipunku na jesienną wycieczkę.

Buty trekkingowe Salomon

Salomon produkuje wysokiej jakości buty trekkingowe. W tym sezonie pojawiło się kilka ciekawych modeli w ulepszonych wersjach:

  • Salomon X Ultra 3 GTX to niski but trekkingowy wyposażony w trwałą, syntetyczna cholewkę. Osłony na palcach i pięcie chronią przed kamieniami, a membrana Gore-Tex® przed deszczem i wilgocią. Za dobrą przyczepność, zarówno na mokrych kamieniach, jak i śniegu czy błocie, odpowiada podeszwa Contagrip™. Z kolei o optymalne dopasowanie dba system SensiFit™ wsparty nowoczesnym wiązaniem Quicklace™.
  • Salomon X Ultra 3 Mid GTX to wyższa wersja wspomnianych wyżej butów X Ultra 3 GTX. Średnia wysokości zapewnia lepsze wsparcie dla kostki i jednocześnie lepiej chroni przed wnikaniem wody lub śniegu do wnętrza butów. Cholewka została dodatkowo wzmocniona nieprzemakalną skórą pokrytą warstwą poliuretanu. Model wyposażono także we wszystkie nowoczesne rozwiązania znane z opisanych wyżej butów o niższym profilu.
  • Salomon Quest 4D 3 GTX to pancerny but dla turystów poszukujących maksymalnej ochrony. Wyposażono go w wysoką cholewkę, która świetnie zabezpiecza kostkę. Z kolei mocno zabudowane palce i pięta chronią te części stóp przed skutkami kopnięć i uderzeń. System amortyzacji został zaczerpnięty z butów biegowych, co gwarantuje wysoki komfort przemieszczania się nawet z ciężkim plecakiem. Przed śniegiem i wilgocią chroni membrana Gore-Tex® Performance Comfort.
  • Salomon Outpath GTX to z kolei niemalże biegowy but w kolekcji trekkingowej. Lekki i elastyczny, ale jednocześnie odpowiednio wzmocniony, aby sprostać trudom kamienistych szlaków. Świetna propozycja dla osób, które preferują przemieszczanie się w stylu „na lekko”.

To oczywiście tylko wybrane modele trekkingowe marki Salomon. Szczegóły i inne wersje można znaleźć na stronie salomon.com.

Tekst powstał we współpracy z firmą Salomon w ramach akcji Przymierzaj Przemierzaj.

Komentarze

Dodaj komentarz