GU Energy w Polsce! Żele energetyczne amerykańskiego producenta są już dostępne w naszym kraju. Ambasadorem marki została Natalia Tomasiak. Produkty GU oferowane są m.in. w Sklepie Biegacza Powiśle, Natural Born Runners i w sieci Dot Sport. Wyłącznym dystrybutorem na Polskę została krakowska firma Raven.

GU Energy w Polsce

Amerykańska marka GU Energy specjalizuje się w tworzeniu produktów żywnościowych dla sportowców. Najważniejszy element ich oferty to wysoce energetyczne żele. Żywność GU tworzona jest głównie z myślą o biegaczach długodystansowych, ale stosują je również praktycy innych dyscyplin, w których podstawę stanowi intensywny wysiłek fizyczny. Mowa tu m.in. o wspinaczach górskich, kolarzach, pływakach czy zawodnikach uprawiających triathlon.

Zobacz także:

O produktach

Główną cechą produktów GU jest wysoka zawartość aminokwasów rozgałęzionych oraz elektrolitów (głównie sodu i potasu). Oferta producenta podzielona jest na trzy kategorie:

  • Energy, czyli żele, wafle energetyczne, gumy,
  • Hydration, czyli napoje energetyczne, tabletki nawadniające, kapsułki z elektrolitami,
  • Recovery, czyli napoje regeneracyjne, kapsułki BCAA.

Żele energetyczne dostarczają 100 kcal w 30 g substancji. Oferowane są w wielu smakach np. owoców leśnych, truskawki czy banana. Dla odważnych producent przygotował także produkty o bardziej niestandardowym smaku np. słonego karmelu czy solonego arbuza.

Z myślą o wyczynowych sportowcach na rynek trafiła linia Roctane Ultra Endurance. Produkty z tej serii cechuje trzykrotnie zwiększona zawartość aminokwasów rozgałęzionych. Dzięki temu produkty z linii Roctane Ultra Endurance dostarczają  znacznie więcej energii, niż żywność z linii podstawowej. Jej zwolennicy mogą skosztować takich smaków jak limonka, truskawka, kiwi, wiśnia lub … słona czekolada. Wartym wspomnienia produktem jest także Stroopwafel, czyli dwa złączone wafle przedzielone syropem.

Marka oferuje ponadto napoje energetyczne i regeneracyjne, sprzedawane w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie. Napoje można zakupić zarówno w mniejszych opakowaniach z jedną dawkę, jak i w wielkich słojach.

O firmie

Firma powstała w 1994 roku, a jej założycielem i twórcą pierwszych produktów jest biofizyk Bill Vaughan. W tym czasie GU pokonało niełatwą drogę od małej lokalnej firmy, do jednego z liderów na światowym rynku produktów żywnościowych dla sportowców. Marka jest dostępna w 48 krajach na świecie. GU Energy w Polsce oferuje swoje produkty od sezonu jesień-zima 2018.

Kluczem do rozwoju GU jest nacisk na finansowanie badań laboratoryjnych, innowacje oraz testy produktów w terenie. Ważne ogniwa kadry GU Energy Labs stanowią pracownicy naukowi, eksperci od żywienia, dietetycy, menadżerowie czy wreszcie czynni sportowcy. Łączy ich przekonanie do hasła GU FOR IT (#guforit), o którym mówią, że jest częścią tożsamości marki.

Komentarze

Dodaj komentarz