Lądek-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, która przez ludzi gór z reguły kojarzona jest przede wszystkim z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady. Warto natomiast wiedzieć, że to nie jedyna górska impreza odbywająca się w Lądku. Od kilku lat miasto jest także domem Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. W nadchodzący czwartek, 18 lipca startuje kolejna edycja tego wydarzenia.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2019 to 3 dni wypełnione biegowymi zmaganiami na 7 trasach o długości od 10 do 240 kilometrów. Do tego spotkania ze znanymi sportowcami, koncert, strefa Expo z udziałem 60 wystawców i tysiące kibiców. Na uwagę zasługuje z pewnością bardzo duża frekwencja. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznym DFBG weźmie udział aż 3000 zawodników. Największym zainteresowaniem cieszą się dystanse półmaratonu i maratonu, gdzie pobiegnie odpowiednio ponad 700 i 450 osób. Tegoroczną ambasadorką DFBG została Beata Sadowska – dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa. Beata będzie honorowym starterem Złotego Półmaratonu oraz Złotego Maratonu.

Biegi, spotkania z festiwalowymi gośćmi, strefa Expo

Ciekawie zapowiadają się spotkania z festiwalowymi gośćmi. W piątek w strefie Expo na stoisku Salomona odbędzie się spotkanie z Beatą Sadowską. W sobotnie popołudnie zaplanowano prezentację promującą działalność Polskiej Misji Medycznej na świecie. Następnie na scenie pojawi się znakomity polski lekkoatleta Marek Plawgom, a po nim zawodnicy Salomon Suunto Team Natalia Tomasiak i Piotr Hercog. W sobotę lądecka publiczność będzie także miała okazję posłuchać 2 świetnych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego i Piotra Pustelnika. Ostatnim gościem, który tego dnia wystąpi w Lądku będzie Naval Polska, ultramaratończyk i były żołnierz jednostki specjalnej GROM. Blok spotkań poprowadzi redaktor naczelny Runner’s World Polska Marek Dudziński.

Zobacz także:

Charytatywna niedziela

Tematem przewodnim niedzieli będzie pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. O godzinie 10 w Parku Zdrojowym wystartuje 10-kilometrowy bieg charytatywny Trojak Trail, a po biegu odbędzie się „Licytacja dla Piszkowic”. Całkowity dochód z obu wydarzeń zostanie przeznaczony dla wspomnianego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, którego podopiecznymi są dzieci niepełnosprawne z głębokim i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. W ubiegłym roku udało uzbierać 21 713,64 zł. Zachęcamy do udziału w biegu oraz w licytacji i trzymamy kciuki, aby w tym roku kwota była jeszcze większa!

Najważniejsze informacje

Wydarzenie: Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich
Termin: 18-21 lipca 2019
Miejsce: Lądek-Zdrój (trasy biegów będą prowadzić po różnych rejonach Ziemi Kłodzkiej)
Biegi:

  • Bieg 7 Szczytów 240 km – start 18 lipca (czwartek) o godzinie 18,
  • Super Trail 130 km – start 18 lipca (czwartek) o godzinie 18,
  • K-B-L 110 km – start 19 lipca (piątek) o godzinie 20,
  • Ultra 68 km – start 20 lipca (sobota) o godzinie 6,
  • Złoty Maraton 45 km – start 20 lipca (sobota) o godzinie 9,
  • Złoty Półmaraton 21 km – start 20 lipca (sobota) o godzinie 11,
  • Trojak Trail 10 km – start 21 lipca (niedziela) o godzinie 10,
  • Bieg dla dzieci – start 21 lipca (niedziela) o godzinie 12.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwa ponad 120-osobowa ekipa wolontariuszy i organizatorów na czele z Załogą Górską, która od lat współorganizuje wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych w Kotlinie Kłodzkiej. Szczegóły dotyczące Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz zapisy znajdują się na stronie dfbg.pl.

Źródło: Przemysław Ząbecki (Salomon)
Foto: Łukasz Buszka

Komentarze

Dodaj komentarz