Marcin Świerc to znany polski biegacz długodystansowy. Karierę biegową rozpoczął w 2002 roku, ale czas jego największych sukcesów to dopiero ostatnie lata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Zwyciężał w wielu zawodach, w tym w maratonie na Wielkim Murze Chińskim w 2017 roku. Największym sukcesem Marcina było natomiast zajęcie pierwszego miejsca w biegu TDS, rozgrywanym w ramach festiwalu biegów górskich UTMB 2018. Marcin Świerc jest ambasadorem marki Columbia Montrail w Polsce. Jesteś ciekaw w czym biega?

Wiosenna kolekcja biegowa Columbia Montrail

Marcin-Świerc-podczas-treningu
Marcin Świerc podczas treningu
fot. materiały prasowe Columbia

Biegi terenowe notują w ostatnich latach bardzo duży wzrost popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to sport, który dostarcza mnóstwa wrażeń. Dużą zaletą tej formy aktywności są m.in. zawody biegowe, które pozwalają rywalizować z innymi i i są źródłem wielu pozytywnych emocji. A gdy organizm jest zmęczony, emocje te odczuwamy ze zwielokrotnioną siłą. Doping kibiców i brawa na mecie to coś, co będziemy wspominać z uśmiechem jeszcze na długo po biegu. Aby jednak biegi sprawiały przyjemność, a nie ból, należy pamiętać o regularnym treningu oraz odpowiednim wyposażeniu.

Buty Columbia Caldorado III

Testy-butów-Columbia-Montrail-Caldorado-III
Columbia co pewien czas organizuje otwarte testy butów. Warto mieć rękę na pulsie!
fot. materiały prasowe Columbia

Jak wspominałem w testach sprzętu Columbia, amerykańska marka chętnie tworzy i wprowadza do swoich produktów autorskie technologie. W butach biegowych Columbia Montrail są to FluidFoam i FluidGuide, które odpowiadają za amortyzację i ochronę stopy oraz stabilność. Za sprawą materiału o strefowo zróżnicowanej gęstości, z podeszwy środkowej usunięto twarde połączenia klejowe. W efekcie producentowi udało się stworzyć but zapewniający wysoki komfort i płynność biegu. Technologie FluidGuide i FluidFoam zostały zastosowane m.in. w obuwiu Caldorado III, który jest flagowym modelem kolekcji Columbia Montrail i jednocześnie wyborem Marcina Świerca.

Caldorado III to kolejna odsłona sprawdzonego modelu butów, które będą moim sprzętem do zadań specjalnych w czasie tegorocznych startów. Bieżnik pozostał niezmieniony, więc na zbiegach nic mnie nie zaskoczy. Zmienił się natomiast materiał cholewki i z praktycznego punktu widzenia będzie znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości. Caldorado III jest tak samo wygodny jak poprzednik, a komfort to podstawa w długich biegach. Najnowszy model ma też trochę więcej miejsca na śródstopie, docenią to osoby potrzebujące szerszych butów.

– podsumował Marcin Świerc

Columbia Caldorado III to but, który może być używany zarówno w biegach ultra, jak i na krótszych dystansach. Podeszwa zewnętrzna Gryptonite dba o dobrą przyczepność na zróżnicowanym podłożu, a umieszczona pomiędzy podeszwą środkową i zewnętrzną płytka TrailShield chroni stopę przed nierównościami terenu. Model Caldorado III jest dostępny w wersji damskiej i męskiej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 549,99 zł.

Odzież biegowa Columbia Montrail

Kurtka-Columbia-FKT-Wind-Jacket
Kurtka Columbia F.K.T. Wind Jacket
fot. materiały prasowe Columbia

Columbia Montrail to nie tylko buty. W sprzedaży dostępna jest także zaawansowana odzież biegowa wykonana z lekkich materiałów. W ofercie można znaleźć m.in. kurtkę przeciwdeszczową z membraną OutDry Extreme czy bardzo lekką wiatrówką F.K.T., która bez problemu mieści się w bocznej kieszeni małego plecaka. Columbia Montrail to także liczne koszulki i spodenki biegowe wyposażone w kolejne autorskie technologie marki Columbia np.:

  • Omni-Freeze Zero to technologia chłodząca, która aktywuje się po wpływem potu. System przyspiesza proces pochłaniania wilgoci i zapewnia ciągłość chłodzenia,
  • Omni-Wick odprowadza pot ze skóry na zewnątrz tkaniny, skąd wilgoć może szybko odparować,
  • Omni-Shade chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Spódnica-Columbia-Titan-Ultra-Skort
Spódnica biegowa Columbia Titan Ultra Skort
fot. materiały prasowe Columbia

Nowością wiosennej kolekcji Columbia Montrail jest damska spódnica Titan Ultra Skort, czyli spódnica sportowa i szorty w jednym. Titan Ultra Skort cechuje elastyczna talia i lekki materiał, który zapewnia komfort i swobodę ruchów. W produkcie wykorzystano opisane wyżej technologie Omni-Freeze Zero, Omni-Wick oraz Omni-Shade UPF 40. Spódnicę wyposażono w zapinaną na zamek kieszonkę na drobne przedmioty oraz odblaskowe detale zwiększające bezpieczeństwo biegu w pochmurne dni i po zmroku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 249,99 zł.

Produkty z kolekcji Columbia Montrail można nabyć w wielu polskich sklepach np. w 8a.pl.

Zobacz także:

Komentarze

Dodaj komentarz