Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany startowe wielu biegaczom. W tym roku nie wystartuje m.in. bieg UTMB®, będący największym świętem trail runningu na świecie. Aby podtrzymać ducha sportowej rywalizacji Columbia Sportswear oraz Marcin Świerc, zwycięzca TDS w 2018 roku i ambasador marki w Polsce, zapraszają wszystkich biegaczy do wzięcia udziału w wirtualnych zawodach „Wokół Mont Blanc”. 

Rywalizacja będzie trwała od 1 do 31 sierpnia, a więc w miesiącu, w którym co roku odbywają się biegi UTMB®. Aby ukończyć „wirtualne UTMB” uczestnik musi pokonać łączny dystans odpowiadający flagowemu biegowi festiwalu, czyli 170 km oraz uzyskać minimum +10 000 m przewyższeń. 

Wirtualny bieg wokół Mont Blanc

Aby wziąć udział w wirtualnych zawodach „Wokół Mont Blanc” należy posiadać profil biegacza na stronie RateMyTrail.com, na której w w/w przedziale czasowym rejestrowane będą szczegóły aktywności biegowych. Biegacze mają pełną dowolność w zakresie wyboru tras biegowych, co oznacza, że aktywności mogą być realizowane w Polsce, jak i za granicami kraju. Co ważne, mogą to być kilometry i przewyższenia zbierane w indywidualnych biegach, jak również w ramach zawodów.

wirtualne-utmb

Nagrody od Columbia Sportswear

Trzy pierwsze osoby, które ukończą „wirtualne UTMB” otrzymają od Columbia Sportswear możliwość wyboru nagród rzeczowych z kolekcji Montrail do łącznej wartości 1000 zł. Wśród pozostałych finiszerów i finiszerek zostanie rozlosowanych 10 koszulek biegowych z kolekcji Columbia Montrail. Na liście nagród jest także poradnik „Czas na ultra. Biegi górskie metodą Marcina Świerca” z dedykacją autora.

„Mocno kibicuję temu projektowi, bo to świetna okazja dla biegaczy, by sprawdzili swoją kondycję fizyczną, ale przede wszystkim by nie tracili motywacji do treningów i pobijania własnych rekordów. Niech wygra radość biegania. Głowa do góry i w góry!”

powiedział Marcin Świerc, ambasador Columbia Sportswear w Polsce

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz