Zegarek Coros Vertix pojawił się na rynku w 2019 roku. Od razu zyskał miano flagowego zegarka marki Coros. Uwagę zwracała przede wszystkim jego bateria – najmocniejsza na globalnym rynku zegarków sportowych. Kilka dni temu, w sierpniu 2021 roku producent zaprezentował nową wersję swojego flagowca. Jakie udoskonalenia zyskał Vertix 2? Co zmieniło się w stosunku do pierwszej wersji? Dla kogo jest przeznaczony nowy model? W jakiej cenie będzie dostępny Coros Vertix 2? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Już pierwsza odsłona Vertix’a uchodziła za najwszechstronniejszy i najbardziej wydajny multisportowy zegarek w ofercie marki Coros. Potwierdzały to nie tylko dane liczbowe, ale także opinie użytkowników. Największymi zaletami zegarka były niezwykle wydajna bateria, duża ilość funkcji pomiarowo-analitycznych oraz mechaniczna wytrzymałość bazującą na zastosowaniu innowacyjnych materiałów. Co zatem marka Coros wprowadziła do Vertix’a 2, aby jeszcze bardziej podnieść jego konkurencyjność?

Coros Vertix 2 to pierwszy na świecie zegarek wyposażony w System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości

Coros Vertix 2 został wyposażony w system GPS o podwójnej częstotliwości, umożliwiający precyzyjne ustalanie lokalizacji nawet w najtrudniejszym środowisku, takim jak góry, wąwozy czy mocno zabudowane obszary miejskie. Nowy moduł wykorzystany w Coros Vertix 2 zapewnia znacznie wyższą dokładność nawigacji w niekorzystnych warunkach, w których sygnał z satelitów jest ograniczony.

Zegarek-Coros-Vertix-2-przód

Zegarek Vertix 2 może komunikować się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou), korzystając z dwóch głównych pasm częstotliwości (L1 + L5*) jednocześnie. Włączając tryb „wszystkie systemy + podwójna częstotliwość” zauważalna jest ogromna poprawa w ustalaniu lokalizacji, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach terenowych.

*L5 (1176 MHz) nadawany był w paśmie radiowym zarezerwowanym wyłącznie dla służb bezpieczeństwa lotniczego. Charakteryzuje go wyższa moc, większa przepustowość i szybkość transmisji. Coros Vertix 2 to pierwszy na świecie zegarek GPS korzystający z pasma L5.

Mapa świata w trybie offline i nowy wyświetlacz

Vertix 2 to jedyny zegarek, który oferuje mapę świata offline dostępną w trybach: Landscape, Topo i Hybrid. Produkt jest fabrycznie wyposażony w pełną globalną mapę krajobrazową. Mapy topograficzne poszczególnych regionów można bezpłatnie pobrać ze strony coros.com. Projektanci zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o wygodę użytkowania nawigacji. Mapę w najnowszej odsłonie Vertix’a można przybliżać lub oddalać za pomocą cyfrowego pokrętła lub korzystając z ekranu dotykowego.

Zegarek Coros Vertix 2 został wyposażony w całkowicie nowy ekran dotykowy o wielkości 1,4″ i rozdzielczości 280 x 280 px (64 kolory). Ekran zapewnia znacznie lepsze wrażenia wizualne. Można na nim wyświetlić jeszcze więcej danych, a także mapy i trasy w pełnym kolorze. W trybie treningowym Vertix 2 obsługuje aż do ośmiu pól danych na jednej stronie.

Coros-Vertix-2-mapy
Kolorowe mapy offline
Zegarek-Coros-na-El-Capitan

Zegarek Coros Vertix 2 imponuje czasem pracy baterii

W zegarku Coros Vertix 2 zastosowano baterię o dużej gęstości energii. Nowa bateria pracuje prawie dwa razy dłużej niż akumulator użyty w pierwszej odsłonie modelu! Czas pracy baterii w wersji 2.0 przedstawia się następująco:

  • przy codziennym użytkowaniu – 60 dni,
  • Full GPS (pomiar co sekundę) – 140 godzin,
  • Full GPS z odtwarzaniem muzyki – 35 godzin,
  • wszystkie systemy satelitarne – 90 godzin,
  • wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki – 30 godzin,
  • wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość – 50 godzin,
  • w trybie UltraMax – 240 godzin.

Odczuwalna różnica w mocy obliczeniowej i nowy interfejs użytkownika

Procesor nowej generacji zastosowany w modelu Vertix 2 zapewnia 20% wzrost wydajności w porównaniu z pierwszą wersją zegarka. Co więcej, Vertix 2 jest wyposażony w dużą pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB do zapisywania muzyki, map, tras, danych treningowych i przyszłych aktualizacji oprogramowania.

Coros-Vertix-2-pola-danych
Pola danych
Coros-Vertix-2-ekran-wysokości
Ekran wysokości

Nowy interfejs użytkownika pozwala na pełne wykorzystanie potencjału cyfrowego pokrętła. Wszystkie kluczowe informacje są dostępne w widżetach. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy obrócić pokrętło. Ulepszony ekran dotykowy umożliwia wykonywanie niektórych czynności za pomocą palca, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas nawigacji, a także na łatwy dostęp do pól muzycznych i danych treningowych.

Elektrokardiografia

Elektrokardiografia (EKG) to najdokładniejszy sposób monitorowania tętna, a także niezawodny sposób na pomiar zmienności rytmu zatokowego (HRV). Za pomocą zegarka Coros Vertix 2 można wykonać EKG, zmierzyć HRV oraz poziom stresu (zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym), co pomoże zwiększyć wydajność i zoptymalizować plan treningowy oraz regeneracyjny.

Zegarek-Coros-Vertix-2-tył

Muzyka, łączność Wi-Fi i najwyższa jakość wykonania

Vertix 2 oferuje możliwość przesyłania i słuchania muzyki przechowywanej na urządzeniu po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przy użyciu technologii Bluetooth. Co więcej, producent zapewnił, iż funkcje związane z odtwarzaniem muzyki będą rozwijane w nadchodzących aktualizacjach oprogramowania. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia szybki i bezproblemowy sposób pobierania nowych aktualizacji oprogramowania z serwerów Coros.

Zegarek-Coros-Vertix-2-zestaw

Zegarek Coros Vertix 2 został wyprodukowany z najwyższej jakości, niezwykle trwałych materiałów. Szkiełko wykonano ze szkła szafirowego pokrytego powłoką diamentopodobną (DLC). Z kolei nowa tytanowa koperta jest trzykrotnie bardziej odporna na zarysowania, niż w pierwotnej wersji Vertix’a. W komplecie otrzymamy wytrzymały, wodoodporny futerał, który można używać do bezpiecznego przechowywania telefonu, kluczy czy portfela.

Zegarek Coros Vertix 2 – specyfikacja techniczna

ModelCoros Vertix 2 GPS Adventure Watch
Wyświetlaczdotykowy LCD 1.4″
Rozdzielczość280 x 280 px (64 kolory)
Szkłoszafirowe
Materiał kopertystop tytanu Grade 5 z powłoką PVD
Materiał obudowystop tytanu z powłoką PVD
Pasek26 mm Quick Fit
Materiał paskasilikon / nylon
Rozmiar koperty50,3 x 50,3 x 15,7 mm
Waga91 g
Czas pracy bateriiFull GPS (pomiar co sekundę) (GPS / QZSS): 140 godzin  
Full GPS (pomiar co sekundę) z odtwarzaniem muzyki (GPS / QZSS): 35 godzin  
Wszystkie systemy satelitarne (GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 90 godzin  
Wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki (GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 30 godzin  
Wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość  (GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou w/ Dual Frequency): 50 godzin  
W trybie UltraMax (GPS+PDR): 240 godzin  
Przy codziennym użytkowaniu: 60 dni
KomunikacjaBluetooth® 5.0 Dual Mode, Wi-Fi®
Pamięć wewnętrzna32 GB
System Nawigacji SatelitarnejGlobalny System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości obejmujący wszystkie satelity
Czujnikipulsoksymetr optyczny, optyczny pomiar tętna, elektrokardiogram, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, kompas, żyroskop, termometr
Wodoodporność10 ATM (100 m)
Temperatura użytkowaniaod -30℃ do 50℃
Temperatura przechowywaniaod -30℃ do 60℃
Czas ładowaniamniej niż 2 godziny
Mapy / nawigacjamapa świata Street i topograficzna offline, nawigacja Breadcrumb (obsługa przy użyciu ekranu dotykowego i cyfrowej koronki), punkty kontrolne, powrót do start, profil wzniesień, odległość od celu, współrzędne GPS, alert burzowy
Odtwarzacz muzykipamięć wewnętrzna i odtwarzanie muzyki w trybie offline (transmisja Bluetooth)
Formaty plików muzycznychMP3
Tryby sportowebieganie, bieganie w pomieszczeniach, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, wspinaczka, piesze wędrówki, rower, rower stacjonarny, basen, pływanie w otwartym akwenie, triathlon, kardio (na zewnątrz i w pomieszczeniach), narciarstwo, snowboard, freeride, skitouring, speedsurfing, windsurfing, kajakarstwo górskie, flatwater, wioślarstwo, wioślarz, multisport, trening siłowy

Zegarek będzie dostępny jesienią 2021 roku w czołowych sklepach biegowych oraz outdoorowo-sportowych oferujących zegarki GPS. Będzie go można nabyć w dwóch opcjach kolorystycznych: Obsidian i Lava wraz z paskami w kolorach Coral, Grey, Yellow, Black, Green Navy. Sugerowana cena detaliczna zegarka Coros Vertix 2 będzie wynosić 3 299,99 zł brutto.

Komentarze

Dodaj komentarz