Mike Horn, profesjonalny odkrywca i podróżnik oraz Columbia Sportswear, amerykański producent odzieży, obuwia, akcesoriów i sprzętu do aktywnego stylu życia ogłaszają nawiązanie wieloletniej współpracy sponsorskiej.

Partnerstwo pozwoli Columbii na promocję innowacyjnych produktów i zastrzeżonych technologii, z których Horn będzie korzystał podczas swoich niezwykłych wypraw. Produkty Columbii zapewnią Mike’owi komfort cieplny i ochronę w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych.

Mike Horn – odkrywca i podróżnik

Mike Horn jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych podróżników i odkrywców na świecie. Dokonał wyczynów, które poszerzyły granice ludzkich osiągnięć. Lista jest imponująca, bo Mike od ponad 20 lat przesuwa granice eksploracji. Okrążył świat dwukrotnie (wzdłuż równika i wzdłuż koła podbiegunowego północnego). Na biegun północny dotarł w ciemności arktycznej zimy. Przez cztery lata żeglował wokół kuli ziemskiej – wykorzystał tę wyprawę, by edukować młodzież na tematy związane z ochroną środowiska.

Horn od lat odkrywa nowe sposoby eksploracji kuli ziemskiej. W 1997 roku przepłynął Amazonkę na desce zwanej hydrospeedem, a następnie okrążył Ziemię wzdłuż równika, pokonując ponad 40 000 kilometrów. Wspiął się na cztery ośmiotysięczniki. W 2017 roku samotnie dokonał crossingu Antarktydy – w 59 dni pokonał ponad 5100 kilometrów przy pomocy nart z kite’m, bijąc rekord najdłuższej przeprawy przez kontynent. Ostatnio dokonał pierwszej w historii pełnej przeprawy przez Ocean Arktyczny via biegun północny.

Mike-Horn-w-Himalajach
Mike Horn w Himalajach
źródło: Mike Horn

Columbia Sportswear i Mike Horn ogłaszają partnerstwo

Mike Horn i Columbia idealnie do siebie pasują. Naszą misją jako marki jest odkrywanie outdooru dla każdego. Mike Horn nie tylko przeżywa niesamowite przygody, ale również lubi się nimi dzielić, a przez to inspiruje tysiące ludzi – za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych, programów telewizyjnych, wykładów, konferencji czy książek. W Columbii lubimy takie podejście do życia, z przyjemnością też będziemy obserwować nasze wytrzymałe produkty „w akcji” podczas kolejnych wypraw Mike’a.

powiedział Matthieu Schegg, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Columbia na region EMEA

Podczas moich wieloletnich poszukiwań zawodowych moim celem zawsze było przekraczanie granic psychologicznych i fizycznych, a jednocześnie dzielenie się doświadczeniami ze światem. Moje przygody mają jedno przesłanie: wychodząc z naszych stref komfortu możemy ogromnie dużo zyskać! Wszyscy mamy swoje osobiste szczyty do zdobycia, oceany do przepłynięcia czy przeszkody do pokonania… ale nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli postawimy sobie jasne cele. Dlatego też bardzo cieszę się ze współpracy z Columbią, ponieważ podzielamy tę samą filozofię i wartości. Razem możemy dalej zachęcać i inspirować ludzi do wyruszenia w nieznane, aby odkryć siebie i świat, w którym mamy szczęście żyć.

dodaje Mike

Mike angażuje się również w coaching mentalny elitarnych drużyn sportowych. Poprzez wsparcie coachingowe przyczynił się do zwycięstwa m.in. reprezentacji Niemiec w piłce nożnej podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku, drużyn krykieta Kolkata Knight Riders i Mumbai Indians oraz Proteas w RPA. Dotychczas Mike Horn opublikował 6 książek i 2 albumy, w których opisuje swoje wyprawy.

Komentarze

Dodaj komentarz