Przystanek Bieszczady
Przystanek Bieszczady
fot. Piotr Mizerski – materiały prasowe Discovery

Przystanek Bieszczady

W czwartek 23 marca o 22:00, Discovery Channel zaprasza na premierę nowej serii programu „Przystanek Bieszczady”. W większości z nas drzemie potrzeba wolności, niezależności i zgody z naturą. Chcemy podążać za marzeniami i żyć z dala od szarej codzienności. Wierzymy, że w takich miejscach jak właśnie Bieszczady, moglibyśmy żyć w błogości, sielskości i spokoju. Czy tak jest naprawdę?

Oglądając „Przystanek Bieszczady”, na własne oczy możemy się przekonać jak faktycznie wygląda życie w Bieszczadach. W programie zobaczymy ludzi, którzy każdego dnia stawiają czoła wyzwaniom, o jakich nawet nam się nie śniło. Rodowici mieszkańcy tego regionu to w większości twardzi i nieustępliwi ludzie. Niemal na każdym kroku mają okazję dowodzić siły swojego charakteru. Latem – gwałtowne burze, a zimą – silne śnieżyce, hartują ich i uczą dostosowania się do różnych warunków. Mimo to mieszkańcy Bieszczad nie wyobrażają sobie życie gdziekolwiek indziej. Z kolei Ci, którzy zaryzykowali, rzucili wszystko i zamieszkali pomiędzy górskimi połoninami jednogłośnie stwierdzają, że ich serce w pełni należy do tego miejsca.

Bohaterowie

Przystanek Bieszczady
Przystanek Bieszczady – Drwale
fot. Piotr Mizerski – materiały prasowe Discovery
Przystanek Bieszczady - Drwale
Przystanek Bieszczady – Drwale
fot. Piotr Mizerski – materiały prasowe Discovery

W programie zobaczymy jak wygląda życie prawdziwych drwali, którzy na co dzień, muszą się liczyć z zagrożeniem życia. Poznamy m.in. Edka i Bartka Grudzińskich którzy są drwalami od zadań specjalnych. Zajmują się wycinką tam, gdzie inni boją się nawet spojrzeć. Ich niezwykle niebezpieczna praca to najbardziej strome i najwyższe miejsca Bieszczad.

Przystanek Bieszczady - Zygmunt Furdygel
Przystanek Bieszczady – Zygmunt Furdygel
fot. Piotr Mizerski – materiały prasowe Discovery

Inny bohater programu to Zygmunt Furdygel, który jest już jednym z ostatnich wypalaczy drewna w Biszczadach. Pan Zygmunt żyje w głuszy z dala od rodziny. Codziennie przerzuca tonę drzewa. Mimo, że praca nie jest lekka, nie wyobraża sobie życia gdziekolwiek indziej i nie ma zamiaru opuszczać swojej samotni.

Przystanek Bieszczady - Piotr Bobula
Przystanek Bieszczady – Piotr Bobula
fot. Piotr Mizerski – materiały prasowe Discovery

Dzięki programowi „Przystanek Bieszczady” poznamy również Piotra Bobula, który od 27 lat prowadzi tutaj kursy szybowcowe i przeloty turystyczne. Piotr wcześniej mieszkał na Podhalu. Tylko jedna wizyta w Bieszczadach spowodowała, że postanowił związać swoje życie z tym regionem na zawsze. Wraz z nim w programie zobaczymy jego 19-letnią córkę, która pomimo młodego wieku jest już licencjonowanym i uzdolnionym pilotem.

Gdzie oglądać

Pierwszy odcinek nowej serii programu „Przystanek Bieszczady” będzie można oglądać w każdy czwartek, od 23 marca o godzinie 22:00 na kanale Discovery Channel. Stacja jest dostępna u większości operatorów płatnej telewizji m.in. na platformach nc+ i Cyfrowy Polsat, w sieciach kablowych UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya, Promax oraz w Orange i Netii.

Komentarze

Dodaj komentarz