Burza w górach

W aktualnej kronice TOPR pojawiła się informacja, że we wtorek 23 maja, w okolicach Kasprowego Wierchu piorun poraził dwójkę turystów. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. Należy jednak pamiętać, że burza w górach to zjawisko bardzo niebezpieczne.

Burza w górach

Wybierając się zatem w góry – szczególnie wiosną lub latem, koniecznie należy wiedzieć, jak zachować się, gdy złapie nas burza. A jeszcze ważniejsze to, co zrobić aby taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca.

Sprawdź prognozę!

Najważniejsze to sprawdzić prognozę pogody. W sieci jest wiele stron, w których publikowane są prognozy dla gór. Więcej informacji na temat przydatnych serwisów pogodowych, znajdziecie na stronie gorsko.eu/pogoda-w-gorach. Jeśli danego dnia, jest choćby niewielka szansa na wystąpienie burzy, wycieczki planujmy przede wszystkich w taki sposób, aby popołudnie spędzać już w bezpiecznym miejscu. Burza w górach pojawia się najczęściej właśnie popołudniami.

A co jeśli złapie nas burza?

Gdy jednak prewencja zawiezie, a nas podczas wędrówki w terenie górskim złapie burza, trzeba pamiętać o kilku zasadach, które mogą uratować nam życie. Jakich? Zapraszam do filmu Akademii Górskiej TOPR.

Komentarze

Dodaj komentarz